بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comاولین ویژگی ریاضیات دقت است، کم و زیاد شدن یک صفر ، مثبت یا منفی در نظر گرفتن یک رقم ، پس و پیش کردن یک نماد اضافه کردن یک کلمه و   هر کدام می‌تواند مساله‌ای را به جوابی دیگر رساند یا صورت مساله را عوض کند.

 
بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comدومین ویژگی ریاضیات ، خلاصه گویی و استفاده از مطالب ، قضیه‌ها و مساله‌های اثبات شده به عنوان ابزارهایی برای حل مساله‌های جدید است و این که همواره به دنبال داده‌های صحیح و کوتاه باشیم.


● جنبه‌های مختلف ریاضیات بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comریاضیات به عنوان یک موضوع
ریاضیات علاقه می‌آفریند و لذت می‌بخشد و ارزش مطالعه محض و مستقل از کاربرد دارد که خود جنبه آزادی اندیشه را از قید زمان و مکان می‌طلبد چرا که در بسیاری از موارد مطالعات در خارج از فضای سه بعدی و در فضاهای آفریده شده توسط ریاضیدان صورت می‌گیرد. بطوری که بیشتر مفاهیم مهم ریاضی به واسطه همین ، امروز کاربرد زیادی پیدا کرده‌اند. همان طور که در ساختن بدن سالم نیاز به ورزش مکرر فیزیکی داریم.

 بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comریاضیات به عنوان یک ابزار
یعنی وسیله‌ای برای توصیف و تجزیه و تحلیل و انتقال آن ، به دلیل گنگ و نامفهوم بودن زبانهای معمولی


 بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comریاضیات به عنوان یک علم
یعنی از دیدگاه کاربردی که نقش و ارزش آن در جوامع کنونی بشری روز به روز مورد توجه قرار گرفته است و کاملا محسوس می‌باشد.


 بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comریاضیات به عنوان یک مساله تربیتی
برای پرورش ونظم فکری و بالابردن قدرت اندیشه و استدلال منطقی همچنین رشد قوه خلاقیت ذهنی که شاید این جنبه از ریاضیات مهمترین هدف از تدریس آن می‌باشد.


● دانشمندان چه می گویند ؟ 


تصاوير متحرك ، ياهو ، زيباسازی وبلاگ ، بهاربيست       www.bahar-20.comگالیله می‌گوید: اصول ریاضیات الفبای زبانی است که خداوند جهان را با آن نوشته است و بدون کمک آنها درک یک کلمه هم غیر ممکن است.

 تصاوير زيباسازی وبلاگ ، عروسك ياهو ، متحرك       www.bahar-20.comلیوناردو داوینچی معتقد است که: هیچ دانشی را نمی‌توان دانش واقعی دانست مگر این که به صورت ریاضیات متجلی شود.


تصاوير زيباسازی وبلاگ ، عروسك ياهو ، متحرك       www.bahar-20.com واجر بیکن معتقد است که: ریاضیات دروازه علوم است غفلت از ریاضیات به همه دانشها لطمه می‌زند زیرا کسی که علوم دیگر را نمی‌تواند درک کند و اشیای دیگر جهان را نمی‌شناسد. و بدتر از آن کسانی که نادانند نمی‌توانند جهالت خود را درک کنند.
 تصاوير زيباسازی وبلاگ ، عروسك ياهو ، متحرك       www.bahar-20.comکانت می‌گوید: در هر بخش از علوم فیزیکی به معنای عام آن قدر از علم واقعی است که در آن ریاضیات وجود دارد یعنی علوم منهای ریاضیات یعنی هیچ.

. بهار-بيست دات كام  تصاوير زيبا سازی وبلاگ  www.bahar-20.comمی‌توان نتیجه گرفت که ریاضیات غذای مغز است. که باید بطور حساب شده به مغز برسد. همچنین ریاضیات مانند غلتکی است که جاده ناهموار و سنگلاخ علم را صاف و ناهموار می‌سازد تا دیگر علوم در گذر زمان سرعت بیشتری بگیرند.

 

نویسنده این پست : آرینتاريخ : دوشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۷ | 22:15 | نویسنده : آرین |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.